Tajemství půdy

Na začátku byl rozsáhlý půdní prostor ve starší zástavbě, používaný jako skladiště a lapač letitého prachu. Záměr majitele bylo využít tohoto prostoru pro tvůrčí a společenská setkání se svými přáteli. Při jednom takovém setkání se nám svěřil, že byť má základní představu, rád by ji zkonzultoval a společně zajistil realizaci.

Velkoryse otevřený prostor

Inspirace přišla nečekaně a potměšile, při vyklízení a třídění starých věcí z půdy. Kombinace venkovského až prostého stylu s prvky moderní klasiky, daly tomuto prostoru vyniknout svou jednoduchostí a krásou.

Velkým přáním majitele bylo ponechat co nejvíce původních prvků. Ať už se jednalo o trámový krov, či mírně poškozenou prkennou podlahu. Po renovaci všech dřevěných prvků se z půdy stal překrásný loft.

Materiál získaný z letitých dřevěných zásob nám vhodně posloužil k výrobě a sestavení kuchyně. Poslední úpravy interiéru zahrnovaly montáž knihovny, umístění rozměrné a pohodlné pohovky.

Krásný výhled

Předání projektu bylo ve znamení uvítací párty s přáteli. Majitel ocenil velkorysé pojetí kuchyně a současně nemohl odtrhnout pohled od přírodní scenérie za okny.