Strojírenství patří mezi nejstarší a nejobsáhlejší technické disciplíny a její neustálý vývoj již po několik generací provází naší rodinu.

Jsem třetí generace strojařů

Ladislav Peřina

Tím, kdo položil základy našeho celoživotního zájmu byl děda, Ladislav Peřina.

Sám, co by vyučený kotlář prožil celý profesní život prací pro Škodovy závody v Hradci Králové, později přejmenované na ZVU. Velkou část svého života strávil jako montér a následně vedoucí montáže na budování cukrovarů, pivovarů a chemických závodů v oblasti Blízkého východu a Afriky. Poslední projekty v těchto oblastech již řídil z pozice vedoucího pracovníka, na své spolupracovníky i podřízené však nikdy nezapomněl.

Ing. Ivan Peřina

Profesní dráha mého otce, ovlivněného mým dědou, tím byla dána. Po absolvování Střední průmyslové školy v Hradci Králové začal svoji kariéru u rýsovacího prkna ve Vojenském opravárenském závodě 064 v Hradci Králové. S vytrvalostí a úsilím jemu vlastním úspěšné zakončil při zaměstnání dálkové studium ČVUT v Praze a pozice vedoucí technologie na sebe nenechala dlouho čekat. Pozice ředitele společnosti MEDTEC – VOP v Hradci Králové (dříve Vojenský opravárenský závod 064) jeho pracovní kariéru završila. Jeho všestrannost a myšlenky mne provázejí dodnes.

Ing. Martin Peřina

Posledním zástupcem v naší strojařské linii jsem já. Strojař každým coulem, o jehož studiu na Technické univerzitě v Liberci nebylo pochyb. Už při studiích mne též nadchl svět programování, a to konkrétně ekonomických informačních systémů, čemuž jsem se posléze plně věnoval. Ekonomika si mne na mnoho let získala, a já jsem v pozici finančního manažera poznal úspěch i získal mnoho cenných znalostí. Přes veškeré pozitivní stránky této profese mne touha vrátit se k milované technice neopustila. Příležitost k návratu přišla před 10 lety v podobě projektového řízení, které mne v čase přivedlo ke kompletnímu řízení výrobní, středně velké společnosti v pozici ředitele. Stálá snaha o získání nových informací a potřeba aktivně se podílet na tvůrčím konstrukčním procesu mne přiměla k založení mé konstrukční kanceláře.

+420 608 560 387