Strojírenství patří mezi nejstarší a nejobsáhlejší technické disciplíny a její neustálý vývoj již po několik generací provází naší rodinu.

Jsem třetí generace strojařů

Ladislav Peřina

Tím, kdo položil základy našeho celoživotního zájmu byl děda, Ladislav Peřina.

Sám, co by vyučený kotlář prožil celý profesní život prací pro Škodovy závody v Hradci Králové, později přejmenované na ZVU. Velkou část svého života strávil jako montér a následně vedoucí montáže na budování cukrovarů, pivovarů a chemických závodů v oblasti Blízkého východu a Afriky. Poslední projekty v těchto oblastech již řídil z pozice vedoucího pracovníka, na své spolupracovníky i podřízené však nikdy nezapomněl.

Ing. Ivan Peřina

Profesní dráha mého otce, ovlivněného mým dědou, tím byla dána. Po absolvování Střední průmyslové školy v Hradci Králové začal svoji kariéru u rýsovacího prkna ve Vojenském opravárenském závodě 064 v Hradci Králové. S vytrvalostí a úsilím jemu vlastním úspěšné zakončil při zaměstnání dálkové studium ČVUT v Praze a pozice vedoucí technologie na sebe nenechala dlouho čekat. Pozice ředitele společnosti MEDTEC – VOP v Hradci Králové (dříve Vojenský opravárenský závod 064) jeho pracovní kariéru završila. Jeho všestrannost a myšlenky mne provázejí dodnes.

Ing. Martin Peřina

Zatím posledním v této řadě jsem já. Strojař každým coulem s řádně vystudovanou Technickou univerzitou v Liberci. Začátek mé profesní dráhy však o strojařině vůbec nebyl. Prostřednictvím programování ekonomických software sem se postupně vypracoval až na finančního manažera. I přes nesporné úspěchy v oboru ekonomiky jsem se stále snažil vrátit ke své milované technice. Přímá cesta ke strojírenství pro mne naplno otevřela před zhruba 10 lety. Nyní všechny své zkušenosti a znalosti mohu uplatnit z pozice ředitele strojírenské společnosti a plně využít svůj technický potenciál.

+420 608 560 387